Apostrofs - aizvieto Tildes Keyboard Pianist - Programmas - Faili - Arnis Freimanis - Personīgā lapa
Izvēlne


Kategorijas
Programmas [79]
Dažādi [6]
E-grāmatas [14]
Viss mobilajam telefonam [5]
Dokumenti [13]
Dažādu dokumentu paraugi, veidlapas


Meteo īsumā


Neesi slinks
Pastāsti par laika apstākļiem šobrīd savā dzīvesvietā.
Būsim Tev pateicīgiJūsu viedoklis
Vai Jums patīk iepirkties?

Pavisam atbilžu : 90Statistika


Lapu šobrīd skatās: 1
No tiem viesi: 1
No tiem lietotāji: 0

ŠŠBFaili
Sekoman.lv
Lai lejuplādētu failu, Tev jābūt reģistrētam !
Saite lejupielādei būs pieejama pēc Load sekundēm...

Apostrofs - aizvieto Tildes Keyboard Pianist
2010 Feb 27, 11:35

Apostrofs ir uzinstalējams klaviatūras izklājums (layout), lai bez jebkādiem Tildes vai citu ražotāju brīnumiem varētu daiļi rakstīt latviski, izmantojot apostrofu kā mēmo taustiņu par pliku velti.

Kā bezmaksas alternatīvu to lieto un iesaka draugiem, radiem, paziņām ne tikai atsevišķi cilvēki. Korporatīvā līmenī to izmanto arī Latvijas Tele2 un TV3, kā arī Eiropas Savienības institūcijas Briselē :)

Piedāvāju divas četras versijas. Viena versija ir ar punktu, kā decimālo atdalītāju, bet otra – ar komatu. Abas versijas ir pieejamas kā ar apostrofu, tā tildi kā mēmo taustiņu. Latviski pareizi ir skaitļa veselo daļu no tā decimāldaļas atdalīt ar komatu (piemēram, 1,4). Bet, dažiem varētu labpatikties (vai spiest apstākļi) tomēr lietot kā atdalītāju punktu.

Ir pieejams arī izejas fails, kuru var rediģēt ar programmu The Microsoft Keyboard Layout Creator, ja ir vēlme adaptēt šo izkārtojumu citām Windows versijām.

Kā uzinstalēt? Elementāri – atarhivējam failu (var to nedarīt, bet tad būs jāatbild uz dažiem papildus jautājumiem), un palaižam tur esošo setup.exe. Tas uzinstalēs nepieciešamo klaviatūras izkārtojumu. Tālāk jau reģionālajos iestatījumos norādām latviešu valodu kā noklusēto.

Iekš Windows XP: Control panel -> Regional and Language Options -> Languages šķirklis -> Details poga -> Add poga -> kā Input language norādām Latvian, kā Keyboard Layout/IME norādām Apostrofs. Spiežam OK, uzliekam kā noklusēto un viss. Pēc restarta (iespējams arī ieizžurnalēšanās) visa sistēma pratīs rakstīt latviski.

Iekš Windows Vista: Control panel -> Clock, Language, and Region -> Change Keyboards and Other Input Methods -> Poga Change Keyboards. Ja iekš Default Input Locale izvēlnē jau parādās iespēja izvēlēties Latvian (Latvia) – Latvian (Apostrofs v0.3; punkts vai komats), tad labi. Ja nē, tad pievienojatm ar pogu Add. Nomainām noklusēto izkārtojumu uz iepriekšminēto. Ja esam pārliecināti, ka citus izkārtojumus neizmantosim, tad tos varam izdzēst, iezīmējot, un nospiežot pogu Remove.

Starp citu, pēc noklusējuma šis tiks uzinstalēts tikai tam lietotājam, kurš palaiž instalāciju. Ja vēlaties to uzinstalēt visiem lietotājiem uz konkrētā datora, tad, palaižot setup.exe, norādiet papildus parametru /a. Lai to izdarītu, instalācija jālaiž ar administratora tiesībām.

Windows (visas versijas)
Mēmais taustiņš – apostrofs Ar punktu Ar komatu
Mēmais taustiņš – tilde Ar punktu Ar komatu
Izejas fails (.klc)
Mēmais taustiņš – apostrofs Ar punktu Ar komatu
Mēmais taustiņš – tilde Ar punktu Ar komatu

Un nepiekasīties! Zinu, ka apostrofs patiesībā būtu jādēvē par parastajām pēdiņām ('), bet tilde – par apostrofu (`). Paldies Atomam par iniciatīvu tildes versijas izveidē.

Komentārus (ja tād ir) laipni lūgtum pievienot pie attiecīgā ieraksta.

Starp citu, Taai ir pacenties izveidot jQuery spraudni, kurš pilda tieši tādas pašas funkcijas kā apostrofs.


Kategorija: Programmas | Pielika: FisherLV
Pavisam komentāru: 0
Pievienot komentārus var tikai iereģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
html-saite uz šo materiālu
BB-saite uz šo materiālu
Tiešā saite uz šo materiālu
Līdzīgi materiāli :
Ieeja
Tavs IP: 54.162.155.183
Lietotājs:
Parole:


Kalendārs

Reklāmas izvietošanas izcenojumi

AtbalstiBloknots/FisherLV iesaka
 
500Copyright Arnis Freimanis © 2003 - 2015 Uzturēšanu nodrošina uCoz


| Pretodu līdzekļi, pretodu līdzeklis | Jāņu ticējumi
Arnis Freimanis : Personīgā lapa - Vienkārši par sarežģīto. Jūsu rīcībā mūzika, on-line spēles, dažādi raksti par šo un to, fotogrāfijas un bildes par dažādiem dzīves momentiem, webkameras, tīkla kameras, online televīzijas un radio stacijas, saites uz citiem resursiem, noderīgi faili, HTML CSS programmēšanas atbalsta forums ne tikai uCoz lietotājiem ...